Рішення виконавчого комітету

     

НОВОМАЯЧКІВСЬКА СЕЛИЩНА РАДА

Олешківського району

Херсонської області

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

Р І Ш Е Н Н Я

Від  10.05.17 р.                                             № 20

смт. Нова Маячка

 

Про вилучення малолітніх дітей

 

            На підставі подання голови опікунської ради про загрозу життю малолітнім дітям Василевському Олексію Олександровичу, 29.09.2008 р.н., Василевському Михайлу  Олександровичу, 29.04.2013 р.н., Андронюк Володимиру Олександровичу, 07.07.2015 р.н. та керуючись  п.8 Постанови КМУ від 24.09.2008 року № 866 «Питання діяльності органів опіки та піклування пов’язаних з захистом прав дитини»,ст. 34 Закону України “ Про місцеве самоврядування в Україні ” виконком  Новомаячківської селищної ради

 

                                                                   В И Р І Ш И В  :

 

Вилучити у матері Василевської Світлани Володимирівни, 25.12.1980 р.н.  малолітніх дітей Василевського Олексія Олександровича 29.09.2008 р.н., Василевського Михайла Олександровича 29.04.2013 р.н.,Андронюк Володимира Олександровича 07.07.2015 р.н. для направлення їх в Державний дитячий заклад.

 

 

 

 

 

Новомаячківський селищний голова                                                   В.І.Кос

 

 


                                                                                                          Селищному голові

                                                                                                          Кос В.І.

                                                                                                          Голови опікунської ради

                                                                                                          Колосовської Л.М.

                                                                П О Д А Н Н Я  

В смт. Нова Маячка по вулиці Червона, 44 з початку квітня 2017 року проживають без реєстрації :

1.      Василевська Світлана Володимирівна,  дружина, 25.12.1980 р.н.

2.      Андронюк Олександр Сергійович, чоловік, 13.01.1979 р.н.

3.      Василевський Олексій Олександрович, син, 29.09.2008 р.н.

4.      Василевський Михайло Олександрович, син, 29.04.2013 р.н.

5.      Андронюк Володимир Олександрович, син, 07.07.2015 р.н.

 

Сім’я прибула на тимчасове перебування з Горностаївського району.

Спочатку  батьки прибули без дітей. Андронюк  О.С. звернувся до селищної ради з проханням надати акт обстеження будинку у якому планує проживання малолітніх дітей по вулиці 1-Травня. 71.Так як умови проживання були незадовільні  акту надано не було.

27.03.2017 року було обстежено житловий будинок по вулиці Червона, 44 і встановлено, що умови для проживання дітей у будинку є. ( копія  акту від 27.03.2017 року додається). Батька було ознайомлено із законодавством України щодо обов’язків по утриманню, вихованню та навчанню дітей та про адміністративну, кримінальну відповідальність та можливість позбавлення батьківських прав ( копія корінця попередження від 27.03.2017 року додається).

20.04.2017 року, 24.04.2017 року  надійшли доповідні від Новомаячківської лікарської амбулаторії .( зачитує доповідні).

Згідно записів у медичній картці за попереднім місцем проживання було зроблено висновок про те, що батьки систематично зловживають алкоголем.

24.04.2017 року Василевська С.В. була запрошена для надання пояснень до селищної ради.

Головою опікунської ради Колосовською Л.М., фахівцями із соціальної роботи Єрохіною-Кірнасовською Н.О. та Янковською – Комелягіною Ю.О.  з Василевською С.В. була проведена профілактична бесіда щодо шкідливих наслідків вживання алкоголю, надані рекомендації щодо необхідності дотримуватися санітарних норм  у будинку, виконання рекомендацій лікарів.

Василевською С.В. надані письмові пояснення щодо ситуацій викладених у доповідних.                   ( зачитує пояснення).

Василевську С.В. було ознайомлено із законодавством України щодо обов’язків по утриманню, вихованню та навчанню дітей та про адміністративну, кримінальну відповідальність та можливість позбавлення батьківських прав .

26.04.2017 року головою опікунської ради Колосовською Л.М. було повідомлено Василевській С.В. та Андронюк О.С. про необхідність прибуття 27.04.2017 року до служби у справах дітей Олешківської РДА.

Під час візиту 27.04.2017 року встановлено, що батьки до служби у справах дітей не поїхали, сплять, перебувають у стані алкогольного сп’яніння, розбудити їх не вдалося. В кімнатах безлад, неприємний запах. За дітьми доглядала, готувала їжу Андронюк Ганна, яка теж була з ознаками похмілля. Діти не вмиті, одягнуті не охайно.

Головою опікунської ради Колосовською Л.М. на адресу проживання родини був зарошений дідусь Матвієнко Володимир Єрмолайович, який залишився з дітьми і згодом забрав Василевську С.В. та дітей за адресою свого проживання – смт. Нова Маячка вулиця 1-Травня, 75.

Василевську С.В. та Андронюк О.С. запрошено на засідання опікунської ради 28.04.2017року з метою вирішення питання про можливість подальшого перебування дітей у родині.

28.04.2017 року зроблено візит до батька по вулиці Червона, 44, складено акт, (зачитує акт), батьком надано письмове пояснення ( зачитує пояснення),  його було повторно  ознайомлено із законодавством України щодо обов’язків по утриманню, вихованню та навчанню дітей та про адміністративну, кримінальну відповідальність та можливість позбавлення батьківських прав.

Того ж дня  зроблено візит до матері по вулиці 1-Травня, 75, складено акт,(зачитує акт), матір’ю надано письмове пояснення ( зачитує пояснення) , її було повторно  ознайомлено із законодавством України щодо обов’язків по утриманню, вихованню та навчанню дітей та про адміністративну, кримінальну відповідальність та можливість позбавлення.

На засіданні опікунської ради вирішили :

І. Зобов’язати Василевську С.В. та Андронюк О.С. :

1.      Не допускати випадків зловживання алкогольними напоями.

2.      Не залишати дітей без нагляду або на догляд сторонніх осіб.

3.      Дотримуватись рекомендацій лікарів, забезпечити обстеження Володимира у обласній дитячій лікарні. Завершити лікування Олексія, привести його на контрольний огляд.

4.      Забезпечити навчання Олексія у Новомаячківській ЗОШ І-ІІІ ст.

5.      Виконувати рекомендації щодо наведення санітарного порядку у будинку та дотримуватись у подальшому санітарно-гігієнічних  норм.

6.      Збільшити запас продуктів харчування.

7.      Заготовити дрова, дотримуватись належного температурного режиму.

Запланований контрольний візит – 03.05.2017 року.

 

В ході моніторингового візиту 04.05.2017 року  було встановлено, що в будинку прибрано, батьки без ознаків вживання алкоголю, обмежений запас продуктів харчування Медичні препарати призначені дітям за медичними показаннями не придбані. Надані раніше рекомендації виконуються частково. Батькам рекомендовано придбати препарати для лікування дітей, поповнити запас продуктів харчування.

            В ході моніторингового візиту 10.05.2017 року виявлено, що батьки перебувають у стані сильного алкогольного сп’яніння, у будинку п’яні сторонні люди. Мати не реагує на звернення членів комісії. Батько через силу відповів, що його син Володимир вдома. Дійсно, Володимир спав у своєму ліжечку, Михайло спав на руках у сторонньої жінки, яка вела себе агресивно по відношенню до членів комісії. Олексія вдома не було. В кімнатах безлад, брудно, холодно, неприємний запах, приготовленої їжі не має, розкидані порошні пляшки від горілки. Дітей розбудити вдалося не одразу, їх поведінка була неадекватною. Діти  брудні, голодні ( зі слів Михайла вони не їли вже другий день).

            Так як подальше перебування дітей у сім’ї загрожує їх здоров’ю та життю комісія вирішила передати дітей під тимчасовий догляд до ДПНС «Надія» до вирішення питання  про можливість подальшого перебування дітей і сім’ї.

Виходячи з вищевказаного, зважаючи на те, що малолітні діти перебувають у ситуації яка становить загрозу їх здоров’ю та життю вважаю доцільним вилучити  малолітніх дітей   Василевського Олексія Олександровича, 29.09.2008 р.н., Василевського Михайла Олександровича,  29.04.2013 р.н., Андронюк Володимира Олександровича, 07.07.2015 р.н. для направлення їх в Державний дитячий заклад.

 

 

Голова опікунської ради                                                                Л.М.Колосовська