Рішення виконавчого комітету

 

НОВОМАЯЧКІВСЬКА СЕЛИЩНА РАДА

Олешківського району

Херсонської області

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

Р І Ш Е Н Н Я

Від  11.04.17 р.                                             № 12

смт. Нова Маячка

 

Про вилучення малолітніх дітей

 

            На підставі подання голови опікунської ради про загрозу життю малолітнім дітям Дмитренко Владиславу Олександровичу, 08.07.2007 р.н., Дмитренко Ірині Володимирівні, 23.10.2010 р.н., Дмитренко Сергію Сергійовичу, 09.04.2014 р.н. та керуючись  п.8 Постанови КМУ від 24.09.2008 року № 866 «Питання діяльності органів опіки та піклування пов’язаних з захистом прав дитини»,ст. 34 Закону України “ Про місцеве самоврядування в Україні ” виконком  Новомаячківської селищної ради

 

                                                                   В И Р І Ш И В  :

 

Вилучити у матері Дмитренко Марії Володимирівни, 28.02.1987 р.н.  малолітніх дітей Дмитренко Владислава Олександровича, 08.07.2007 р.н., Дмитренко Ірину Володимирівну, 23.10.2010 р.н. та у матері Дмитренко Людмили Анатоліївни, 20.04.1989 р.н. малолітню дитину Дмитренко Сергія Сергійовича, 09.04.2014 р.н. для направлення їх в Державний дитячий заклад.

 

 

 

 

 

Новомаячківський селищний голова                                                   В.І.Кос

 

                                                                                                           Селищному голові

                                                                                                          Кос В.І.

                                                                                                          Голови опікунської ради

                                                                                                          Колосовської Л.М.

                                                                П О Д А Н Н Я                           

На початку березня 2017 року стали надходити повідомлення від мешканців селища про хлопчика, який жебракує. Дитину звали – Дмитренко Владислав.  Після збору інформації стало відомо адресу проживання сімї: смт Нова Маячка, вул.. Пирогова, 86. Сімя раніше вже перебувала на території селища та зарекомендувала себе як неблагополучна, жінки систематично зловживають алкоголем, сімя часто змінює місце проживання.

За даною адресою проживають  у складі:

Дмитренко Марія Миколаївна, 28.02.1987 р. н. – мати

Дмитренко Владислав Олександрович, 08.07.2007 р. н. – син

Дмитренко Ірина Володимирівна, 23.10.2010 р. н. – донька

Дмитренко Людмила Анатоліївна, 20.04.1989 р. н. – мати, сестра Марії

Дмитренко Сергій Сергійович, 09.04.2014 р. н. – племінник

Дмитренко Раїса Іванівна, 25.05.1967 р. н. – бабуся.

          Під час візиту 21.03.2017 року вдома була Людмила  та бабуся Раїса разом з дітьми.

Власного будинку на території селища сімя не має, проживають в орендованому приміщенні. В будинку пічне опалення, запасу дров не має, вода з колодязя. Наявні спальні місця, постільна білизна, ковдри та подушки . Діти брудні, недоглянуті. Дитячий одяг для дітей в мінімальній кількості. Запас продуктів харчування мінімальний (картопля, морква, цибуля, трошки олії). Незадовільні умови проживання та незабезпеченість дітей всім необхідним, мати пояснює тим, що вони нещодавно переїхали та не встигли влаштуватися за новим місцем проживання.

Жінки пояснили, що Владислав, 2007 р.н. не ходить до школи, так як родина не має при собі особової справи дитини. Син Людмили, Сергій, 2014 р.н., після отриманої в 6-тимісячному віці травми голови виглядає суттєво відсталим у розвитку (хлопчик не сидить, не ходить, не може самостійно їсти чи будь-що тримати в руках, не розмовляє), чи займалася мати лікуванням дитини не відомо, так як медичної картки не має. Взагалі медичні документи на всіх дітей відсутні, їх місцезнаходження точно не відоме.

Під час візиту було рекомендовано влаштувати Владислава до школи, створити житлові  умови відповідно до санітарно-гігієнічних норм, забезпечити наявність медичних документів. Матір письмово попередили про кримінальну та адміністративну відповідальність щодо виховання, утримання та навчання дітей. Було рекомендовано випрати речі та викупати дітей.

Залишено запрошення Дмитренко Марії для бесіди в селищну раду на 22.03.2017р.

В призначений час Дмитренко М. не зявилася, зі слів бабусі Раїси вона була на роботі. Жінка прийшла до селищної ради наступного дня, 23.03.2017, в нетверезому стані. Під час візиту в сімю  у другій половині дня було виявлено, що Дмитренко Марія знаходиться в стані алкогольного спяніння, веде себе неадекватно. Жінка ображала членів комісії нецензурною лайкою та погрожувала в присутності свідків. На момент  відвідування Владислава  не було вдома. Матері його місцеперебування було невідоме. Пізніше було отримане усне повідомлення про те, що хлопця бачили збираючим металобрухт.

Під час бесіди з власниками будинку Чебукіним Сергієм Володимировичем та його дружиною Тіщенко Ольгою Петрівною була отримана інформація, що жінки щодня зловживають алкогольними напоями.

Комісія прийшла до висновку, що надані  раніше фахівцями рекомендації не було виконано. Повторно Дмитренко Марії було рекомендовано влаштувати сина Владислава на навчання, зокрема забрати особу справу з попереднього місця навчання, а також медичні документи дітей. Матір письмово попередили про кримінальну та адміністративну відповідальність щодо виховання, утримання та навчання дітей, роз’яснено відповідальність батьків за жебракування дитини.  Жінкам, Марії та Людмилі, було рекомендовано випрати всі речі та викупати дітей.

24.03.2017 року стало відомо, що родина Дмитренко за вказаною адресою не проживає.

Сімя не повідомила нової адреси проживання.

В ході збору інформації та опитування мешканців селища  було зясовано теперішню адресу проживання: смт Нова Маячка, провул. Ремісничий, 22. Власник будинку Василенко І.А. раніше неодноразово відбував покарання в місцях позбавлення волі, особа веде аморальний спосіб життя.

Під час візиту в родину Людмила та Марія були в нетверезому стані, діти брудні, Владислава вдома не було, конкретного місцезнаходження дитини матері не відомо . До навчання хлопець не приступив, медичні документи дітей відсутні. Ірина та Сергій були недоглянуті.

Зі слів власника будинку Василенко І.А. родина займає одну із кімнат в його будинку, в якому наявні необхідні меблі, ліжка, проте спальних місць недостатньо, постільна білизна відсутня. Василенко І.А. заперечував проти обстеження житлових умов та перешкоджав спілкуванню з Дмитренко Марією та Людмилою, також перебуваючи в нетверезому стані.                  

 Станом на сьогодні, 11.04.2017 року ситуація не змінилася.                                                                 

      Виходячи з вищевказаного, зважаючи на те, що малолітні діти перебувають у ситуації яка становить загрозу їх здоров’ю та життю вважаю доцільним вилучити  малолітніх дітей   Вилучити у матері Дмитренко Марії Володимирівни, 28.02.1987 р.н.  малолітніх дітей Дмитренко Владислава Олександровича, 08.07.2007 р.н., Дмитренко Ірину Володимирівну, 23.10.2010 р.н. та у матері Дмитренко Людмили Анатоліївни, 20.04.1989 р.н. малолітню дитину Дмитренко Сергія Сергійовича, 09.04.2014 р.н. для направлення їх в Державний дитячий заклад.

 

 

Голова опікунської ради                                                                 Л.М.Колосовська