Рішення виконавчого комітету

 

 

НОВОМАЯЧКІВСЬКА СЕЛИЩНА РАДА

Цюрупинського Району

Херсонської області

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

Р І Ш Е Н Н Я

Від  04.06.2015 р.                                             № 19

Смт.Нова Маячка

 

Про порушення питання про

позбавлення батьківських прав

 

           Розглянувши висновок опікунської ради про доцільність позбавлення батьківських прав Григорової Юлії Олександрівни, 03.02.1976 року народження та Чуча Олександра Вікторовича, 30.09.1971 року народження  по відношенню до їх малолітньої доньки –  Чуча Оксани  Олександрівни, 12.04.2011 року народження .

           Встановлено, що  за адресою: Херсонська область, Цюрупинський район, смт. Нова Маячка, вулиця Горького, 51  проживають Григорова Ю.О., її чоловік  Чуча Олександр Вікторович та їх малолітня донька Оксана

           Сім»я потрапила у поле зору опікунської ради в грудні 2013  року, коли сусіди поскаржилася  фахівцю Цюрупинського УПСЗН Крашеніній Т.В. на те, що батьки зловживають алкогольними напоями, не приділяють належної уваги вихованню дитини .

           16 грудня 2013 року сім»ю відвідали представники опікунської ради та спеціалісти ЦРЦ ССС ДМ, батьки були тверезі, зауважень до сім»ї не було.        ( Акт додається ).

           Проте уже в лютому 2014року  ситуація змінилася. Під час інспектування 18 лютого 2014 року було встановлено факт зловживання батьками алкогольними напоями, застосування    батьком методів фізичного впливу по відношенню до матері.

            (Акт додається ).

             За результатами повторного відвідування 26 лютого 2014 року підтверджено факт зловживання батьками алкоголю. (Акт додається ).                 

           У стані сп’яніння батько агресивний,  на підставі чого в сім’ї часто виникають конфліктні ситуації між батьками.

            За рекомендацією опікунської ради, на засіданні виконкому 26 лютого 2014 року прийнято рішення про взяття сім’ї на облік, як такої  що опинилася в складних життєвих обставинах за кодом 03.                                                                                                                            ( Рішення виконавчого комітету додається ).

            Комісія з представників селищної ради та ЦРЦ ССС ДМ відвідувала в серпні 2014 року сім»ю тричі ( Акти додаються ). Батьки письмово  попереджені про адміністративну та кримінальну відповідальність за ухиляння від виховання дитини, можливість позбавлення батьківських прав та вилучення дитини з сім»ї  у разі ускладнення ситуації.

           15.08.2014 року Чуча О.В. вручене запрошення до служби у справах дітей Цюрупинської РДА.( Корінець додається).

            Григорова Ю.О. та Чуча О.В. перебувають на обліку ЦРЦССС ДМ як отримувачі послуг. Фахівцем із соціальної роботи Шаер – Кірнасовською Н.О. проводилися бесіди щодо переваг здорового способу життя, профілактики вживання алкоголю та його наслідків. Надавалися рекомендації  щодо ведення домашнього господарства, розподілу сімейного бюджету, планування грошових витрат з урахуванням потреб дитини, необхідності підтримки санітарно - гігієнічного стану помешкання, рекомендації щодо налагодження стосунків у сім’ї. Батькам роз’яснено права дитини та її право на повноцінний розвиток, догляд, харчування, їх попереджено про кримінальну та адміністративну відповідальність за утримання дитини. ( Копії актів, карток додаються ).

           У грудні 2014 року сім»ю відвідано з метою контрою за підготовкою до зимового періоду ( акт додається ).

           Проте, батьки не визнають спосіб життя своєї сім’ї як складні життєві обставини, що загрожують здоров’ю та життю дитини, не приділяють вихованню дитини належної уваги, не дбають про дитину, не спілкуються  нею в обсязі, необхідному для нормального розвитку, не забезпечують повноцінне харчування доньки.  ( Акти від 12.05.2015 року та 02.06.2015 року додаються ).

           02.06.2015 року дитина тимчасово влаштована до родичів.

           03.06.2015 року Чуча О.О. влаштована на оздоровлення до ДПНС «Надія»

Зазначені факти можна розцінювати як ухиляння Григорової Ю.О. та Чуча О.В. від виховання дитини,  свідоме нехтування ними своїми батьківськими обов’язками .

           Виходячи з вищевказаного та відповідно до Закону України від 13.01.2005р. № 2342-ІУ «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування», ст. 164, 165 Сімейного Кодексу України в інтересах малолітньої дитини Чуча Оксани Олександрівни, керуючись  ст. 52, ч.6, ст.59, ч. 1,3 ст.73 та ст. 34 Закону України “ Про місцеве самоврядування в Україні ” виконком селищної ради

 

                                                     В И Р І Ш И В  :

1.      Звернутися до служби у справах дітей  Цюрупинської РДА з проханням порушити

перед Цюрупинським районним судом питання про позбавлення батьківських  прав

       Григорової Юлії Олександрівни, 03.02.1976 року народження та Чуча Олександра     

       Вікторовича, 30.09.1971 року народження  по відношенню до їх малолітньої доньки – 

       Чуча Оксани  Олександрівни, 12.04.2011 року народження

1.1.  Голові опікунської ради Колосовській Л.М. зібрати необхідний пакет документів для передачі до служби у справах дітей Цюрупинської РДА.

1.2.  Чуча  Оксану Олександрівну, 12.04.2011 року народження до вирішення питання позбавлення батьківських прав Григорової Ю.О. та Чуча О.В. тимчасово влаштувати до ДПНС «Надія».

 

 

Селищний голова                                                                                       А.А. Костиря