Рішення виконавчого комітету

НОВОМАЯЧКІВСЬКА СЕЛИЩНА РАДА

Цюрупинського району

Херсонської області

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

Р І Ш Е Н Н Я

Від  28.08.2013 р.                                           №  28

Смт. Нова Маячка

Про готовність загальноосвітніх

закладів селища до роботи в новому

2013-2014 навчальному році

            Заслухавши інформацію заступника директора Новомаячківської ЗОШ І-ІІ ст. Єрохіної Ольги Іванівни та заступника директора Новомаячківської ЗОШ І-ІІІ ст. Мерзлякової Галини Вікторівни про готовність загальноосвітніх закладів селища до роботи в новому 2013-2014 навчальному році, виконком селищної ради  відмічає що, проведена робота по затвердженню контингенту дітей на території   селища.

            Станом на 28.08.2013 року у Новомаячківській ЗОШ І-ІІІ ст. фактично навчається 743 учня. Першокласниками у цьому році стануть 74 учні. Відкрито 3 класи.

            Функціонуватиме 5 груп продовженого дня -152 учня. Поточний ремонт проведено за кошти батьків на суму 15 121  грн. Проведено ремонт 33 класних кімнати. Спонсорські кошти 1200 грн.

            Проведено вибірковий ремонт коридорів, їдальні, спортивних залів.

            Замінено 44 вікна на ІІ та ІІІ поверхах.

Харчуються у шкільній їдальні учнів пільгової категорії – 284 учня. Отримано нових підручників : 2 клас – 710 шт., 5 клас – 843 шт., 11 клас – 3030 шт.

            Новомаячківська ЗОШ І-ІІ ст. готова до нового навчального року. Відремонтовано за батьківські кошти всі класні кімнати на суму 3 500 грн, бюджетних коштів використали 988 грн. За батьківські кошти купуються лампочки, мило тощо. В школі є 11 комп»ятерів. Спортивний зал обладнаний спортивним інвентарем. Котельня підготовлена до роботи, опалювальна система опресована. Всі прилади пройшли повірку. Територія школи приведена у відповідність. Стан її задовільний.

            Виходячи з вищевказаного, керуючись  ст. 32, ст.40 , ст. 52 , ч.6 ст. 59 , ч. 1,3 ст. 73  Закону України “ Про місцеве самоврядування в Україні, “ виконком селищної Ради

В И Р І Ш И В :

            Інформацію заступника директора Новомаячківської ЗОШ І-ІІ ст. Єрохіної Ольги  Іванівни та  заступника директора Новомаячківської ЗОШ І-ІІІ ст. Мерзлякової  Галини Вікторівни про готовність загальноосвітніх закладів селища до роботи в  новому 2013-2014 навчальному році, взяти до відома.

 Селищний голова                                                                                А.А.Костиря

НОВОМАЯЧКІВСЬКА СЕЛИЩНА РАДА

Цюрупинського Району

Херсонської області

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

Р І Ш Е Н Н Я

Від  28.08.2013 р.                                            № 29

Смт.Нова Маячка

Про порушення питання про

позбавлення батьківських прав

           Розглянувши висновок опікунської ради про доцільність позбавлення

батьківських  прав Карпенко Ірини Олександрівни по відношенню до її доньок – Литвиненко Світлани Володимирівни, 31.05.1999 р.н. та Литвиненко Анни Володимирівни, 31.05.1999 р.н., виконком селищної ради відмічає, що  за адресою: Херсонська область, Цюрупинський район , смт. Нова Маячка, вулиця  Алєєва, 53-а  проживає  Карпенко Ірина Олександрівна, 30.08.1978 року народження разом зі співмешканцем Шмідтом О., та 5 малолітніми дітьми – Карпенко Олександром Олександровичем, 23.02.2004 року народження, Карпенко Данилом Олександровичем, 20.05.2007 року народження, Карпенко Діаною Олександрівною, 20.05.2007 року народження, Карпенко Артуром Олександровичем, 26.12.2008 року народження та Карпенко Софією Олександрівною, 17.10.2012 року народження.  

Карпенко І.О. має ще двох доньок – Литвиненко Світлану Володимирівну, 31.05.1999 року народження та Литвиненко Анну Володимирівну, 31.05.1999 року народження, батько яких Литвиненко Володимир Вікторович помер 05.05.2013 року.

           Світлана та Анна протягом останніх кількох років фактично проживали зі своїм батьком  по вулиці Радянська, 34, а після його смерті проживають за тією ж адресою разом з бабусею Литвиненко Любов Григорівною, 18.08.1956 року народження та дідусем Литвиненко Віктором Івановичем, 29.07.1954 року народження.

           Карпенко І.О.  за місцем проживання характеризується з посереднього боку. З сусідами підтримує дружні стосунки. Спиртними напоями не зловживає, у порушенні громадського порядку помічена не була. До адміністративної відповідальності не притягувалася.

           Сім»я Карпенко І.О. проживає у власному будинку, який потребує ремонту та  складається з 2-х жилих кімнат. У будинку недостатньо спальних місць для дітей, невистачає робочих місць для приготування уроків.

           Карпенко І.О.  не працює, доглядає молодших дітей, займається веденням домашнього господарства, має сезонні заробітки у мешканців селища.

Карпенко І.О. фактично залишила доньок Світлану та Анну  на виховання бабусі та дідуся,  не дбає про них, не спілкувалася в обсязі необхідному  для нормального розвитку, у вихованні дітей не приймає участі, не піклувалася про фізичний та духовний розвиток дітей, їх навчання, підготовку до самостійного життя, не відвідує  школу; не слідкує за здоров»ям дітей, не забезпечує медичний догляд, лікування дітей; матеріальної допомоги не надає.

Матір ознайомлено із законодавством щодо  обов»язків по утриманню і вихованню дітей, попереджено про адміністративну та кримінальну відповідальність за їх невиконання, рекомендовано налагодити взаємовідносини зі старшими дітьми.

Проте на даний час ситуація не змінилася. Світлана та Анна у сім»ю Карпенко І.О. не повернулися. За допомогою дідуся та бабусі діти оформлені на навчання до Херсонського ліцею.

Зазначені факти можна розцінювати як ухиляння Карпенко І.О. від виховання дітей,  свідоме нехтування ним своїми батьківськими обов’язками .

           Розглянувши висновок опікунської ради про доцільність позбавлення батьківських прав Шпаковської Наталії Михайлівни по відношенню до її неповнолітньої доньки Шпаковської Марії Андріївни, 10.02.1999 року народження, встановлено, що  за адресою: Херсонська область, Цюрупинський район , смт. Нова Маячка, вулиця  Леніна, 307 проживає Шпаковська Наталія Михайлівна, 30.10.1968 р.н., яка має неповнолітню доньку Шпаковську Марію Андріївну, 10.02.1999 р.н. Дитина фактично за вказаною адресою не проживає, зі слів матері вона проживає з бабусею Шпаковською Марією Іванівною, 28.10.1939 р.н. за адресою : Каховський район, смт. Любимівка, вулиця Рівенська, 14.

Шпаковська Н.М. за місцем проживання характеризується з посереднього боку. З сусідами підтримує дружні стосунки. Спиртними напоями не зловживає, у порушенні громадського порядку помічена не була. До адміністративної відповідальності не притягувалася.

           Шпаковська Н.М. власного житлового будинку на території селища не має, проживає на квартирі, винаймає 1 житлову кімнату в будинку. Будинок не газифікований, опалення пічне, запасу дров та вугілля не має. Їжу готує на скрапленому газі. Власних меблів, побутових приладів не має. Підсобне господарство не тримає.

Власної земельної ділянки на території селища не має. Обробляє частину земельної ділянки біля будинку, вирощує сільськогосподарську продукцію для власного споживання.

Шпаковська Н.М. інвалід ІІІ групи, за станом здоров»я не працює, постійного місця роботи не має, отримує пенсію.

Шпаковська Н.М. фактично залишила доньку  на виховання бабусі,  не дбає про неї, не спілкувалася в обсязі необхідному  для нормального розвитку, у вихованні дитини не приймає участі, не піклується про фізичний та духовний розвиток дівчини, її навчання, підготовку до самостійного життя, не відвідує  школу; не слідкує за здоров»ям , не забезпечує медичний догляд, лікування, матеріальної допомоги не надає.

Матір ознайомлено із законодавством щодо  обов»язків по утриманню і вихованню дітей, попереджено про адміністративну та кримінальну відповідальність за їх невиконання, рекомендовано налагодити взаємовідносини з донькою.

Проте на даний час ситуація не змінилася. Марія разом з матір»ю фактично не проживає.

Зазначені факти можна розцінювати як ухиляння Шпаковської Н.М.. від виховання доньки,  свідоме нехтування нею своїми батьківськими обов’язками .

           Виходячи з вищевказаного та відповідно до Закону України від 13.01.2005р. № 2342-ІУ «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування», ст. 164, 165 Сімейного Кодексу України в інтересах  неповнолітніх Литвиненко Світлани Володимирівни, 31.05.1999 року народження, Литвиненко Анни Володимирівни, 31.05.1999 року народження, Шпаковської Марії Андріївни, 10.02.1999 року народження  та керуючись  ст. 52, ч.6, ст.59, ч. 1,3 ст.73 та ст. 34 Закону України “ Про місцеве самоврядування в Україні ” виконком селищної ради

                                                     В И Р І Ш И В  :

1. Звернутися до служби у справах дітей  Цюрупинської РДА з проханням порушити перед Цюрупинським районним судом питання про позбавлення батьківських прав Карпенко Ірини Олександрівни по відношенню до її доньок – Литвиненко Світлани Володимирівни, 31.05.1999 р.н. та Литвиненко Анни Володимирівни, 31.05.1999 р.н

1.1. Голові опікунської ради Колосовській Л.М. зібрати необхідний пакет документів для передачі до служби у справах дітей Цюрупинської РДА.

2. Звернутися до служби у справах дітей  Цюрупинської РДА з проханням порушити перед Цюрупинським районним судом питання про позбавлення батьківських  прав Шпаковської Наталії Михайлівни по відношенню до її неповнолітньої доньки Шпаковської Марії Андріївни, 10.02.1999 р.н.

2.1. Голові опікунської ради Колосовській Л.М. зібрати необхідний пакет документів для передачі до служби у справах дітей Цюрупинської РДА.

 Селищний голова                                                                                       А.А. Костиря