Рішення сесії

 

НОВОМАЯЧКІВСЬКА СЕЛИЩНА РАДА

Цюрупинського району

Херсонської області

Р І Ш Е Н Н Я

ХІ сесії сьомого скликання

Від 05.04.16 р.                                               № 122

Смт Нова Маячка

 

Про внесення змін до земельно-
кадастрової документації.

           

Розглянувши заяву гр. Демченко Олександра Олександровича, Прокопенко Наталії Миколаївни та Прокопенко Леоніда Миколайовича, та заслухавши інформацію спеціаліста з земельних питань Спільного Є.Л., про внесення змін до земельно-кадастрової документації, враховуючи рекомендації постійної депутатської комісії з питань агропромислового комплексу, земельних ресурсів , охорони навколишнього середовища та раціонального використання природних ресурсів,  в зв’язку з уточненням площі землекористування, керуючись ст. 12  Земельного Кодексу України та ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», селищна рада

В И Р І Ш И Л А :

 

1.Внести зміни до земельно-кадастрової документації Новомаячківської селищної ради, а саме:
змінити площу землекористування земельної ділянки, яка знаходиться по вул. Степова, 152А, з 1,20 га  на 0,98 га за фактом використання.

2.Внести зміни до земельно-кадастрової документації Новомаячківської селищної ради, а саме:
змінити площу землекористування земельної ділянки, яка знаходиться по вул. Толстого, 62, з 0,64 га  на 0,30 га за фактом використання.

3. Спеціалісту з питань землевпорядкування Спільному Є.Л. внести зміни до земельно-кадастрової документації.

 

 

     Селищний голова                                                                      В.І.Кос 

 

 

 

НОВОМАЯЧКІВСЬКА СЕЛИЩНА РАДА

Цюрупинського району

Херсонської області

Р І Ш Е Н Н Я

ХІ сесії сьомого скликання

Від 05.04.16 р.                                              №  123

смт. Нова Маячка

 

Про дозвіл на виготовлення

документації детального

плану території земельної ділянки.

 

             Заслухавши інформацію спеціаліста з земельних питань Спільного Є.Л. , розглянувши заяву гр. Трубаєвої Лілії Анатоліївни про дозвіл на виготовлення технічної документації «Детальний план території» земельної ділянки, що пропонується у власність для будівництва та обслуговування житлових будинків, господарських будівель і споруд із земель запасу Новомаячківської селищної ради, враховуючи рекомендації постійної депутатської комісії з питань АПК, земельних ресурсів, екології, охорони навколишнього середовища та раціонального використання земельних ресурсів, керуючись п.8 ст.19 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» та п.42 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», селищна Рада

В И Р І Ш И Л А:

 

1. Дати дозвіл гр. Трубаєвій Лілії Анатоліївні на виготовлення технічної документації «Детальний план території земельної ділянки», що пропонується у власність орієнтовною площею 0,15 га  для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд за адресою: вул. 9 Січня, 2, смт. Нова Маячка Цюрупинського району Херсонської області.

2.Контроль за виконання даного рішення покласти на постійну депутатську комісію з питань АПК, земельних ресурсів, охорони навколишнього середовища, та раціонального використання природних ресурсів.

 

 

 

Селищний голова                                                          В.І. Кос

 

 

 

НОВОМАЯЧКІВСЬКА СЕЛИЩНА РАДА

Цюрупинського району

Херсонської області

Р І Ш Е Н Н Я

ХІ сесії  сьомого скликання

Від 05.04.16 р.                                                № 124

смт. Нова Маячка

 

Про затвердження проекту землеустрою

щодо відведення земельної ділянки

у власність .

 

Розглянувши заяву громадян Помазнюк Володимира Петровича про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність громадянину Помазнюк Володимиру Петровичу загальною площею 0,1500 га в тому числі: для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) площею 0,1500 га із земель Новомаячківської селищної ради за адресою: вул. Жовтнева, 10, смт Нова Маячка, Цюрупинського району Херсонської області,  Євменова Віктора Олександровича про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність громадянину Євменову Віктору Олександровичу загальною площею 0,1500 га в тому числі: для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) площею 0,1500 га із земель Новомаячківської селищної ради за адресою: вул. Садова, б/н, смт Нова Маячка, Цюрупинського району Херсонської області, Бесараб Ольги Олексіївни про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність громадянину Бесараб Ользі Олексіївні загальною площею 0,1500 га в тому числі: для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) площею 0,1500 га із земель Новомаячківської селищної ради за адресою: вул. Дніпровська, 190, смт Нова Маячка, Цюрупинського району Херсонської області та інформацію спеціаліста з земельних питань Спільного Є.Л., керуючись ст. ст. 12, 38, 39, 40, 81, 116, 118, 120, 121, 122, 123, 125, 126, 186,  Земельного Кодексу України та ст. 26 Закону України “ Про місцеве самоврядування в Україні “, селищна Рада

В И Р І Ш И Л А :

1. Затвердити «Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність гр. Помазнюк Володимиру Петровичу загальною площею 0,1500 га в тому числі: для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) площею 0,1500 га із земель Новомаячківської селищної ради за адресою: вул. Жовтнева, 10, смт Нова Маячка, Новомаячківської селищної ради Цюрупинського району Херсонської області»

1.1. Надати безоплатно у власність гр. Помазнюк Володимиру Петровичу  земельну ділянку,  розташовану за адресою: Херсонська область  Цюрупинський район  смт Нова Маячка вул. Жовтнева, 10,  загальною площею  0,1500 га в т.ч. :

- 0,1500 га для  будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка).

      Кадастровий номер земельної ділянки – 6525055700:01: 001: 0178.

            1.2. Гр. Помазнюк Володимиру Петровичу  в місячний термін  зареєструвати у встановленому порядку право власності на зазначену земельну ділянку.

2. Затвердити «Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність гр. Євменову Віктору Олександровичу загальною площею 0,1500 га в тому числі: для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) площею

 

 

 

0,1500 га із земель Новомаячківської селищної ради за адресою: вул. Садова, б/н, смт Нова Маячка, Новомаячківської селищної ради Цюрупинського району Херсонської області»

2.1. Надати безоплатно у власність гр. Євменову Віктору Олександровичу  земельну ділянку,  розташовану за адресою: Херсонська область  Цюрупинський район  смт Нова Маячка вул. Садова, б/н,  загальною площею  0,1500 га в т.ч. :

- 0,1500 га для  будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка).

      Кадастровий номер земельної ділянки – 6525055700:01: 001: 0180.

            2.2. Гр. Євменову Віктору Олександровичу  в місячний термін  зареєструвати у встановленому порядку право власності на зазначену земельну ділянку.

3. Затвердити «Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність гр. Бесараб Ользі Олексіївні загальною площею 0,1500 га в тому числі: для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) площею 0,1500 га із земель Новомаячківської селищної ради за адресою: вул. Дніпровська, 190, смт Нова Маячка, Новомаячківської селищної ради Цюрупинського району Херсонської області»

3.1. Надати безоплатно у власність гр. Бесараб Ользі Олексіївні земельну ділянку,  розташовану за адресою: Херсонська область  Цюрупинський район  смт Нова Маячка вул. Дніпровська, б/н,  загальною площею  0,1500 га в т.ч. :

- 0,1500 га для  будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка).

      Кадастровий номер земельної ділянки – 6525055700:01: 001: 0181.

            3.2. Гр. Бесараб Ользі Олексіївні  в місячний термін  зареєструвати у встановленому порядку право власності на зазначену земельну ділянку.

4.  Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну депутатську комісію з питань агропромислового комплексу, земельних ресурсів , охорони навколишнього середовища та раціонального використання природних ресурсів.

 

 

 

 

Селищний голова                                                     В.І.Кос

 

 

 

 

НОВОМАЯЧКІВСЬКА СЕЛИЩНА РАДА

Цюрупинського району

Херсонської області

  Р І Ш Е Н Н Я 

ХІ  сесії  сьомого скликання

Від  05.04.16 р.                                            №   125

смт. Нова Маячка

Про заяви та скарги громадян.

  

Розглянувши заяви громадян: 

 1. Чорнобай Сергія Сергійовича про надання земельної ділянки яка розташована в кінці його городу по вул. Леніна, 176, Кияниці Тетяни Володимирівни про надання земельної ділянки яка розташована в кінці її городу по вул. Леніна, 172, Яковлєвої Зінаїди Анатоліївни про надання земельної ділянки яка розташована в кінці її городу по вул. Червона, 45, Несіна Олександра Володимировича про надання земельної ділянки яка розташована в кінці його городу по пров. Перекопський, 62, Громади Клавдії Олександрівні про надання земельної ділянки яка розташована в кінці її городу по пров. Перекопський, 60.
 2. Григорова Олександра Анатолійовича про дотримання санітарних норм суміжним землекористувачем громадянкою Бритовою Є.Ф., за адресою вул. Пирогова, 20, відносно його земельної ділянки по вул. Пирогова, 18,
 3. Сичової Ганни Валеріївни  про надання земельних ділянок для будівництва житлового будинку а також для ведення особистого селянського господарства в межах селища,протокол засідання постійної депутатської комісії з питань агропромислового комплексу, земельних ресурсів, охорони навколишнього середовища та раціонального використання природних ресурсів та заслухавши інформацію спеціаліста з земельних питань Спільного Є.Л.., керуючись ст.ст. 12, 125, 126, 158, 159, 160, 161  Земельного Кодексу України (зі змінами та доповненнями),  п.8 ст.19 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», Закону України „Про звернення громадян ” та ст. 26 Закону України  „Про місцеве самоврядування в Україні ” Новомаячківська селищна рада

В И Р І Ш И Л А :

 

1. Заяви громадян Чорнобай Сергія Сергійовича про надання земельної ділянки яка розташована в кінці його городу по вул. Леніна, 176, Кияниці Тетяни Володимирівни про надання земельної ділянки яка розташована в кінці її городу по вул. Леніна, 172, Яковлєвої Зінаїди Анатоліївни про надання земельної ділянки яка розташована в кінці її городу по вул. Червона, 45, Несіна Олександра Володимировича про надання земельної ділянки яка розташована в кінці його городу по пров. Перекопський, 62, Громади Клавдії Олександрівні про надання земельної ділянки яка розташована в кінці її городу по пров. Перекопський, 60, розглянути після виготовлення генерального плану смт Нова Маячка.

2. Зобов’язати громадянку Бритову Є.Ф., яка є власником житлового будинку господарських будівель і споруд за адресою вул. Пирогова,20, провести заходи по не

 

 

допущенню стічних вод на сусідню земельну ділянку за адресою вул. Пирогова, 18, землекористувачем якої є громадянин Григоров О.А.

3.Заяву громадянки Сичової Ганни Валеріївни, про надання земельних ділянок для будівництва житлового будинку а також для ведення особистого селянського господарства в межах селища, зареєструвати в журналі черговості заяв щодо виділення земельних ділянок під забудову.

3.1. Заяву громадянки Сичової Ганни Валеріївни, про надання земельних ділянок для будівництва житлового будинку а також для ведення особистого селянського господарства в межах селища, розглянути після виготовлення генерального плану смт Нова Маячка.

      4.Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну депутатську комісію з питань агропромислового комплексу, земельних ресурсів , охорони навколишнього середовища та раціонального використання природних ресурсів.

 

Селищний голова                                                                                       В.І.Кос

 

 

 

 

 

НОВОМАЯЧКІВСЬКА СЕЛИЩНА РАДА

Цюрупинського району

Херсонської області

 Р І Ш Е Н Н Я

ХІ сесії  сьомого скликання

Від 05.04.16 р.                                             №   126

смт Нова Маячка

 

Про заяви громадян щодо клопотання

до головного управління Держгеокадастру

у Херсонській області стосовно виділення

земельних ділянок за межами селища для

ведення особистого селянського господарства.

 

Заслухавши заяви громадян Попеско Григорія Івановича, Лобанова Євгена Геннадійовича, Тішевського Юрія Вікторовича,  про клопотання до головного управління Держгеокадастру у Херсонській області щодо виключення земельної ділянки  сільськогосподарського призначення державної власності в адміністративних межах Новомаячківської селищної ради із переліку які можуть бути сформовані як окремі лоти для продажу права оренди на них на земельних торгах у формі аукціону, з послідуючою передачею даної земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства площею по 2,0 га кожному,інформацію спеціаліста з земельних питань Спільного Є.Л. щодо надання земельної ділянки для організації громадського пасовища, враховуючи рекомендації постійної депутатської комісії з питань агропромислового комплексу, земельних ресурсів , охорони навколишнього середовища та раціонального використання природних ресурсів, керуючись ст.ст. 12, 33,  81, 116, 118, 121, 123, п. 12 Розділу Х «Перехідні положення» Земельного Кодексу України, наказу Держземагенства України від 15.10.2014 №328 «Про введення в дію рішень колегії Держземагенства України від 14.10.2014»  та ст. 26 Закону України “ Про місцеве самоврядування в Україні “ , рішеннями сесій Новомаячківської селищної ради №110 від 29.11.2002 р. та №156 від 28.02.2003р, селищна рада

В И Р І Ш И Л А :

           

1. Клопотати до Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області щодо виключення земельної ділянки  сільськогосподарського призначення державної власності в адміністративних межах Новомаячківської селищної ради площею 2,0 га, із переліку які можуть бути сформовані як окремі лоти для продажу права оренди на них на земельних торгах у формі аукціону, з послідуючою передачею даної земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства громадянину Попеско Григорію Івановичу.

2. Клопотати до Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області щодо виключення земельної ділянки  сільськогосподарського призначення державної власності в адміністративних межах Новомаячківської селищної ради площею 2,0 га, із переліку які можуть бути сформовані як окремі лоти для продажу права оренди на них на земельних торгах у формі аукціону, з послідуючою передачею даної земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства громадянину Лобанову Євгену Геннадійовичу.

3. Клопотати до Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області щодо виключення земельної ділянки  сільськогосподарського призначення державної власності

в адміністративних межах Новомаячківської селищної ради площею 2,0 га, із переліку які можуть бути сформовані як окремі лоти для продажу права оренди на них на земельних торгах у формі аукціону, з послідуючою передачею даної земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства громадянину Тішевському Юрію Вікторовичу.

4. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну депутатську комісію з питань агропромислового комплексу, земельних ресурсів , охорони навколишнього середовища та раціонального використання природних ресурсів.

 

 

 

 

Селищний голова                                                                                       В.І.Кос

 

 

                                                                    

НОВОМАЯЧКІВСЬКА СЕЛИЩНА РАДА

Цюрупинського району

Херсонської області

Р І Ш Е Н Н Я

ХІ сесії сьомого скликання

Від 05.04.16 р.                                              №  127

Смт. Нова Маячка

 

Про рішення виконавчого комітету

Новомаячківської селищної ради від 24.02.2016 року № 6

«Про генеральний план смт Нова Маячка».

 

             Заслухавши інформацію спеціаліста з земельних питань Спільного Є.Л. та рішення виконавчого комітету Новомаячківської селищної ради від 24.02.2016 року № 6

«Про генеральний план смт Нова Маячка», ст. 26, 31 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», селищна Рада

 

В И Р І Ш И Л А:

 

1. Рішення виконавчого комітету Новомаячківської селищної ради від

    24.02.2016 року № 6 «Про генеральний план смт Нова Маячка» розглянути після

    додаткового вивчення цього питання  постійною депутатською комісію з

    питань АПК, земельних ресурсів, охорони навколишнього середовища, та

    раціонального використання природних ресурсів.

2. Контроль за виконання даного рішення покласти на постійну депутатську комісію з

    питань АПК, земельних ресурсів, охорони навколишнього середовища, та

    раціонального використання природних ресурсів.

 

 

Селищний голова                                                                                               В.І. Кос

 


 

 

НОВОМАЯЧКІВСЬКА СЕЛИЩНА РАДА

Цюрупинського району

Херсонської області

Р І Ш Е Н Н Я

ХІ сесії сьомого скликання

Від  05.04.16 р.                                            № 118

Смт. Нова Маячка

 

Про проведення двомісячника по благоустрою

та санітарному утриманню селища

  З метою покращення благоустрою та санітарного стану селища , відповідно до Закону України « Про благоустрій населених пунктів », керуючись  ст. 26  Закону України “ Про місцеве самоврядування в  Україні “, селищна рада

                                                               В И Р І Ш И Л А :

1.      Провести  в селищі  з 01.04.2016 року по 31.05.2016 року двомісячник по благоустрою та санітарному утриманню селища.

2.      Заступнику селищного голови Косташ О.О. провести нараду з керівниками підприємств, установ та організацій селища, приватними підприємцями з питання організації проведення двомісячника та ознайомлення з закріпленими територіями.

      ( Перелік додається )

3.      Зобов”язати керівників організацій підприємств, установ селища, приватних підприємців, навести порядок на закріплених територіях .

4.      Організувати  протягом двомісячника висадку квітів на територіях прилеглих до установ, підприємств, організацій та приватних садиб .

5.      Доручити  СКП « Сількомунгосп » ліквідувати несанкціоновані сміттєзвалища на території селища, на території прилеглій до кладовищ та під’їздних шляхів, упорядкувати військові поховання на кладовищах.

6.      Оголосити конкурс на двір зразкового порядку за поданням депутата відповідного округу.

7.      Створити комісію по проведенню двомісячника та підведенню підсумків у складі :

      Косташ  О.О.                  голова комісії, заступник селищного голови

      Спільний Є.Л.                член комісії, спеціаліст з земельних питань

      Романюк Д.Ю.               начальник ГПОП

      Актив учнів 4 класу Новомаячківської ЗОШ І- ІІ ступенів ( вчитель Лебедєва Л.В. )

8.      Створеній комісії щочетверга здійснювати  попередній огляд виконаних робіт , а 30.05.2016 року підвести підсумки проведення місячника та відзначення переможців конкурсів.

9.      Зобов”язати депутатів селищної ради  провести роз’яснювальну роботу серед населення селища та довести до його відома дане рішення, шляхом розповсюдження об»яв.

10.  Завершити роботу на округах по нанесенню номерних знаків на житлові будинки.

11.  Організувати прибирання на селищних кладовищах 14-15 квітня 2016 року .

12.  Призначити відповідальним за хід проведення двомісячника заступника селищного голови, голову адміністративної комісії Косташ Олександра Олександровича.

13.  Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну депутатську комісію з питань гуманітарної політики , гласності та зв’язків з громадськими організаціями.         Селищний голова                                                                             В.І. Кос

             ДОДАТОК

                                                                      До рішення ХІ сесії сьомого                                                                                 скликання № 118  від  05.04.16 р.

 

 

 1. ЗОШ  І – ІІІ ст. ЗОШ  І-ІІ ст.

-          прилегла територія до школи

-          територія меморіалу загиблим воїнам  в центрі селища

-          територія прилегла до озера

 1. Дитячий садок № 1

-          прилегла територія, територія колишньої школи №5

 1. Дитячий садок  № 2

-     прилегла територія, територія біля колишнього гуртожитку по вулиці Соборна                                       ( Леніна )

 1. Дитячий садок  № 3

-     прилегла територія, територія від вулиці ринкова ( Радянська ) до автозаправки

 1. Дільнична лікарня

-     прилегла територія

-    парк біля стаціонарного відділення

-    територія прилегла до огорожі по вул.. Алеєва

 1. СКП «Сількомунгосп»

-          під’їздні шляхи

-          сміттєзвалища

-          парк в центрі селища біля озера

-          кладовища

-          водонапірна башта

-          прилегла територія

-          територія парку в центрі селища

 1. Будинок культури

-     прилегла територія

-     територія між Будинком культури та ПП Сорочук О.М.

 1. ВАТ ім.. Латиських стрільців

-     прилегла територія до об’єктів господарства, територія по вулиці Соборна ( Леніна)        від будинку побуту до адміністративної будівлі господарства

 1. Лісгосп

-     прилегла територія

-    дорога по вул.. Телеграфна до Західного кладовища

 1. Гідро дільниця

-     прилегла територія

-     території прилеглі до насосних станцій

 1. АТС

-     прилегла територія

 1. РЕЗ і ЕМ

-     прилегла територія

-     селищні КТП , опори ліній електропередач.

 1. Новомаячківська дренажна дільниця

-     прилегла територія

 1. Радгоспрабкооп

-     прилегла територія

-    територія ринку

 1. ДПНС «Надія»

-     прилегла територія

 1. Музична школа

-     прилегла територія

 1. Міліція

-     прилегла територія

 1. Новомаячківська селищна рада

-     прилегла територія, територія прилегла до  парку в центрі    селища

 1. Приватбанк

-     прилегла територія

 1. Аптека

-     прилегла територія

 1. Поштове відділення

-     прилегла територія

22. Приватні підприємці

-     прилегла територія

 

 

 

                                                                                

 

НОВОМАЯЧКІВСЬКА СЕЛИЩНА РАДА

Цюрупинського району

Херсонської області

  Р І Ш Е Н Н Я

ХІ сесії сьомого скликання

Від  05.04.16 р.                                                 № 115

смт. Нова Маячка

 

Про депутатське звернення депутата

від виборчого округу № 3 Долженко П.М.

 

            Розглянувши депутатське звернення депутата від виборчого округу № 3 Долженко Павла Михайловича про клопотання до Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області, заслухавши інформацію селищного голови Кос В.І., та спеціаліста з земельних питань Спільного Є.Л.,   керуючись  ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», селищна рада

 

В И Р І Ш И Л А :

 

1.      Клопотати до Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області щодо виключення земельної ділянки сільськогосподарського призначення державної власності в адміністративних межах Новомаячківської селищної ради площею 35,335 га з переліку які можуть бути сформовані як окремі лоти для продажу права оренди на них на земельних торгах у формі аукціону, з метою забезпечення потреб мешканців смт. Нова Маячка в земельних ділянках.

Кадастровий номер земельної ділянки  6525055700:02:001:0014

2.      Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну депутатську комісію з питань агропромислового комплексу, земельних ресурсів , охорони навколишнього середовища та раціонального використання природних ресурсів.

 

 

 

 

 

 

Селищний голова                                                                    В.І.Кос

 

 

                                    Звіт селищного голови

 

Законодавчо закріплюється, що під час здійснення своїх повноважень сільський, селищний, міський голова є підзвітним, підконтрольним і відповідальним перед територіальною громадою, відповідальним перед відповідною радою, а з питань здійснення виконавчими органами ради повноважень органів виконавчої влади – також підконтрольним відповідним органам виконавчої влади.

Аналіз повноважень сільського, селищного, міського голови дає змогу визначити основні вимоги, яким має відповідати його діяльність: вона має бути чітко та вичерпно регламентована законодавством України, вона не може перетинатися з діяльністю інших органів та посадових осіб, зокрема з діяльністю ради або її виконавчого органу, дублюючи або підміняючи її; вона має бути спрямована на забезпечення всебічного розвитку місцевості, задоволення матеріальних, духовних та інших потреб відповідної територіальної громади. Іншими словами, діяльність сільського, селищного, міського голови має відповідати його призначенню бути гарантом законності та дбати про благоустрій території, добробут її населення

Сільський, селищний, міський голова не рідше одного разу на рік повинен звітувати про свою роботу перед територіальною громадою на відкритій зустрічі з громадянами. На вимогу не менше 1/2 депутатів відповідної ради він зобов’язаний прозвітувати перед радою про роботу виконавчих органів ради у будь-який визначений ними термін.

Повідомлення про час і місце звітування міського голови є публічною інформацією

       Звіт селищного голови має бути складений у письмовій формі та бути доступним для громади.

         Основною нормою законодавства, яка визначає процедуру звітування сільського, селищного, міського голови є частина 7 статті 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», але і вона не містить детального порядку звітування голови селищної ради перед громадянами.