Рішення сесії

 

 НОВОМАЯЧКІВСЬКА СЕЛИЩНА РАДА

Цюрупинського району

Херсонської області

                 Р І Ш Е Н Н Я

   LХ сесії шостого скликання

Від 18.02.15 р.                                                        № 879

смт. Нова Маячка

 

Про затвердження  результатів

виконання програми соціального та економічного

розвитку селища за 2014 рік

 

Заслухавши та обговоривши  інформацію щодо  виконання основних показників програми соціального та економічного розвитку селища за 2014 рік, сесія селищної  ради  відмічає, що протягом  2014 року забезпечено стабільну роботу бюджетних установ та  комунального господарства,  забезпечено безперебійне водопостачання, газопостачання та належне надання торгівельних, інших послуг організаціями, підприємствами, установами населенню. Зокрема :

У сфері соціального розвитку.

-          забезпечено своєчасна виплата заробітної плати підприємствами та організаціями селища не залежно від форм власності;

-          демографічна ситуація:

      У 2013 році народилося 82 дітей, померло 120 чоловік.

      У 2014 році народилося 54 дітей, померло 83 чоловіка

-          забезпечено  обслуговування одиноких непрацездатних громадян за місцем проживання у кількості  97 чоловік ( всього на обліку 120 чол.)

У сфері гуманітарного розвитку

-          збережено мережу закладів освіти, культури, охорони здоров’я;

            В Новомаячківській ЗОШ І-ІІ ст. навчається  96 дітей.

            В Новомаячківській ЗОШ І-ІІІ ст. навчається 743 учні.

 -  На території селища проживає дітей дошкільного віку – 460 чол., з них відвідують дитячі садки – 175 чол.

Протягом 2014 року придбано :

- для ДНЗ № 3 дитячий павільйон на суму 7576 грн.

- в  ДНЗ № 2 проведено заміну 25 вікон на суму 30 000 грн.

У сфері реформування державної власності     

       - рішенням ХХХХІІ сесії Новомаячківської селищної ради шостого скликання № 615    

            від 27.09.2013 року прийнято у комунальну власність будівлю корпусу № 2

            Новомаячківської ЗОШ І-ІІІ ст. та включено її до переліку об»єктів комунальної   власності Новомаячківської селищної  територіальної громади

У сфері розвитку підприємництва

- На території селища працює 3 кафе, 2 ринки, 2 перукарні, 1 автомагазин, 2            насінневі             магазини, 19 магазинів змішаної торгівлі, 1 магазин секондхенд, 1    магазин будівельних товарів і побутової техніки, 3 магазини одягу та взуття, 1           хлібний кіоск, 1 ветеринарна аптека, 4 аптеки.

- Підприємці селища залучаються до вирішення соціальних проблем селища, а саме є         спонсорами проведення Дня селища, Дня Перемоги у Великій Вітчизняній війні, Дня     визволення селища від німецько-фашистських загарбників, Новорічних та Різдвяних свят.

У сфері енергозабезпечення

        -   З метою забезпечення 100% оплати за спожиті енергоносії населення селища        проводиться             роз’яснювальна робота щодо необхідності своєчасного розрахунку за          спожити воду , електроенергію та газ.

             -    СКП « Сількомунгосп » проводиться роз’яснювальна робота з населенням       селища щодо необхідності встановлення водо лічильників.

  З загальної кількості 1455 абонентів лічильниками обладнано 455.

- Здійснювався контроль за дотриманням лімітів споживання енергоносіїв        бюджетними             установами селищної ради.

У сільському господарстві

В адміністративних межах Новомаячківської селищної ради знаходиться 14182,6 га земель різного призначення. З них доля земель сільськогосподарського призначення становить 8925,78 га, в тому числі рілля – 8185,68га, з них зрошувана 3262,0 га.

На території ради у свій час було реформовано 2 сільськогосподарських підприємства, які на даний час розпайовані (ВАТ ім. Латиських стрільців та КСП „Новомаячківський”). Право на отримання земельних паїв одержали 1745 громадян. Станом на 15 вересня вже більш як 1700 власників паїв отримали державні акти на земельні ділянки і укладають договори оренди з фермерами та іншими суб'єктами підприємницької діяльності. В зв’язку із закінченням строку дії договорів оренди паїв на протязі 2013 року проводився процес їх переукладання. Десять орендарів вже переуклали договори оренди земельних ділянок із власниками земельних ділянок на площі 2834,98 га. Процес переукладання договорів продовжується.

Щоб не затримувати обробіток землі селищною радою ведеться робота з власниками земельних ділянок по укладанню договорів оренди з фермерами та іншими бажаючими взяти землю в оренду. 67 власників земельних ділянок виявили бажання самостійно господарювати на своїх земельних ділянках – 231,87 га ріллі.

Крім земельних часток (паїв) на території ради знаходиться 1110,13 га земель запасу, з них 543,0 га передано в користування 17 фермерським господарствам. Розміри цих господарств становлять від 10 до 50 гектар ріллі. З власниками фермерських господарств ведеться робота по безоплатній передачі земель у власність в розмірі  середньої земельної частки (паю), яка розрахована по селищній раді. Частина з них  вже  отримали державні акти на право власності на земельні ділянки.

Також на території ради знаходиться 665,7 га ріллі земель резервного фонду. З них станом на сьогоднішній день 305,81га передано в оренду під вирощування сільськогосподарських культур ( укладено 4 договори оренди з суб'єктами різних форм власності на різні строки оренди: від п’яти до двадцяти п’яти років). На 225,04 га виготовлена проектна документація на передачу у власність земельних ділянок робітникам соціальної сфери для ведення особистих селянських господарств. Більша частина людей вже отримали державні акти і обробляють землю.

Для мешканців селища, які мають у власності велику рогату худобу виділено 4 земельні ділянки під організацію пасовища. З них на 2 земельні ділянки укладено договори оренди.

Інші землі малопридатні для вирощування сільськогосподарських культур (піщані ґрунти вздовж лісних масивів Великокопанського лісгоспу). Селищною радою проводиться робота по передачі їх під пасовища та в лісництво для насаджень лісу.

Для організації ведення земельно-кадастрової документації в земельному відділі селищної ради призначений відповідальний працівник – спеціаліст по земельним питанням, в обовязки якого входить ведення контролю за змінами в обліку землекористувачів і власників земельних ділянок.

Здійснюється контроль за дотриманням вимог земельного та природоохоронного законодавства , використанням корисних копалин  та природних ресурсів , відтворенням лісів та лісосмуг .

            В 2011 році розроблена нова нормативна грошова оцінка земель на території селища що дало змогу значно підвищити надходження до місцевого бюджету за використання земельних ділянок на території селища. Також, мешканцями селища,  створений кооператив «Добробут» по збору коштів на проведення коригування генерального плану селища, який станом на грудень 2013 року зібрав близько 532350 тис. грн..

           Зв’язок.

            На території селища функціонує АТС, в якій працює 2 спеціаліста. Обслуговують            населення смт. Нова Маячка, с. Ювілейне, с. Марченко, с. Стара Маячка, с.       Щасливе.

  Загальна кількість абонентів – 1041, з них - 740 абонентів смт. Нова Маячка, з яких          101 підключені до мережі Інтернет

Соціальне забезпечення

Протягом 2013 року продовжується розвиток адресності у вирішенні проблем       малозабезпечених сімей, сімей з дітьми, інвалідів, пенсіонерів та одиноких         непрацездатних громадян.

-          Щорічно в селищі проводиться Всеукраїнська благодійна акція “Милосердя”;

-          створено умови для безперешкодного доступу осіб з обмеженими фізичними можливостями до об’єктів соціальної інфраструктури шляхом будівництва пандусів.

-          розпорядженням  № 45 надана матеріальна допомога для придбання ліків в сумі 300 гривень Логінову Євгенію Володимировичу.

-          розпорядженням  № 62 надана   матеріальна допомога на поховання в сумі 150 гривень Дєдову Сергію Сергійовичу.

-          розпорядженням  № 72,  надана матеріальна допомога інваліду І групи Чижук Дем»яну Никодимовичу в сумі 150 гривень для придбання ліків.

-          розпорядженням № 118,  надана матеріальна допомога  для придбання одягу та взуття учням Новомаячківської ЗОШ І-ІІІ ст. – Беркар Костянтину, Беркар Аліні, Фадічеій Юлії,  Фадічевій Анастасії ( по 300 грн.  кожній дитині).

             -  Рішенням ХХХХІУ сесії № 650 від 18.11.2013 року передбачені кошти на оплату

                  послуг по  перевезенню дров для певних категорій населення, а саме :                                багатодітні сім»ї, одинокі матері, сім»ї інвалідів, діти – сироти                                                    в сумі 10 000 грн.

              В 2013 році Яковенко Любов Андріївні, яка народила та виховала 5 дітей Указом             Президента України присвоєне почесне звання «Мати – героїня ».

            Документи  Лобанової І.І. та Матерняк І.С. передані до Цюрупинської РДА для    подальшого розгляду.

Охорона праці

 -  Керівники бюджетних установ пройшли курси підвищення кваліфікаці питань            охорони праці;

Охорона здоров’я, материнства та дитинства.

- Забезпеченість населення селища  лікарями  не достатня

                                                   Згідно штатного розпису :          Зайняті ставки :

Лікарів                                                 9                                                         4

Середнього медперсоналу                20                                                       19

Молодшого медперсоналу                7,5                                                      8

Іншого                                                 11,5                                                    11

 

 

- залишається значною захворюваність населення на туберкульоз за рахунок            перебування в селищі сезонних працівників;

Житлова політика .

           - З метою поліпшення житлових і соціально-побутових умов населення селища ,   реалізації за рахунок усіх джерел фінансування заходів, спрямованих на    відродження селища шляхом підвищення життєзабезпечення населення,       збільшення обсягів газифікації та водозабезпечення селища затверджено селищну         програму індивідуального житлового будівництва на та поліпшення житлових умов             населення селища «Власний дім» на 2012 – 2020 роки .

 

Культура.

- У реалізації культурної політики в селищі  важливу роль відіграють заходи,           спрямовані на збереження і розвиток мережі культурно-мистецьких закладів ,їх      творчого, кадрового потенціалу, зміцнення матеріально-технічної бази, підвищення       рівня культурного    обслуговування різних верств населення, розвиток та        популяризацію духовних культурних      надбань.

-          проведено капітальний ремонт даху будинку культури на суму 73500 грн.

-     придбано прилади на суму 4802 грн.

Державна політика, стосовно дітей,  сім’ї та молоді.

         у 2013 році проведено 1 засідання комісії по розгляду подання  в.о. директора Новомаячківської ЗОШ І-ІІІ ст. Л.М.Білоконської  про внесення до списку кандидатів на отримання премії «Майбутнє селища » :

На здобуття премії в номінації “Учень року” :

- відмінники навчання, які закінчили навчальний курс загальноосвітньої школи з відзнакою «За високі досягнення у навчанні » ( золота медаль):

            Фисина Оксана Миколаївна                                                                                                     

            Гамалюк Каріна Вікторівна                                                                                                                   

           Розмір премії – 5 тис.грн.

На здобуття премії  в номінації  “Юний науковець” :

- переможець  ІІ  етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України:

           Пачевська Валерія Ігорівна

Розмір премії – 2 тис.грн.

На здобуття премії в номінації “Спортсмен року” :

-  чемпіон Херсонської області з боксу у 2013 році, учасник чемпіонату України з боксу серед молоді у 2013 році у м. Запоріжжя :

             Амоян Артем Темурович.

Розмір премії – 1 тис.грн.

Всього на 2013 рік заплановано – 15 000 грн.

Використано – 13 000 грн.

 

            Благоустрій селища

            -  у 2013 році використані кошти у сумі 35 000 грн. на придбання, заміну та реконструкцію пам»ятників загиблим воїнам на кладовищах та в центрі селища;

             - Протягом 2013 року в селищі відбували покарання у виді громадських робіт 22 особи – Яковенко А.І., Годило М.М., Фисина Д.В., Забавка В.Г., Іванкевич С.Я., Пирог О.О., Белінський Д.О., Курдубакін С.А., Амоян Р.А., Славич Я.Б., Гурін О.А., Новосельцев С.Л., Мартинов М.С., Левін В.І., Олексійчук  А.Л., Балабон О.М., Луб С.Д., Кремса Ю.В., Сафронов А.В., Меркулов М.В., Чорноморець С.О., Ступак С.О., які виконували наступні роботи :                                                                                               

     -    боротьба з бур’янами ( полоти , косити )

      -     підбілювання дерев

      -    підбілювання бордюрів

      -    фарбування

      -    перекопування газонів

      -    обрізання дерев

      -    вивезення сміття на об»єктах -       під“їздні шляхи до селища, парк у центрі селища,

           стадіон, озеро, сміттєзвалища, територія дитячих садків, вільні землі запасу селища,

           територія кладовищ селища, недобудоване будівництво в центрі селища.

Утримання доріг

-          здійснено капітальний ремонт вулиці Одеська на суму 52 791,84 грн.

-          проведено поточний ремонт доріг ( грейдерування  ) на суму 20 365 грн.

 

Виходячи з вищевикладеного, керуючись ст.26   Закону України „ Про місцеве самоврядування в Україні сесія селищної ради

 

В И Р І Ш И Л А :

 

      1.    Затвердити результати  виконання  програми соціального та економічного  розвитку  селища за 2014 рік.

2.       Контроль за виконанням даного рішення  покласти на постійну депутатську

комісію з питань соціально – економічного розвитку селища Нова Маячка

 

 

 

 

 

 Селищний голова                                                               А.А.Костиря