Рішення сесії

 

 

 

 НОВОМАЯЧКІВСЬКА СЕЛИЩНА РАДА

Цюрупинського району

Херсонської області

Р І Ш Е Н Н Я

LІУ сесії шостого скликання
                             
№ 790


Від  25.09.14 р.
смт. Нова Маячка

 

Про  роботу Опікунської ради селища

 

Заслухавши інформацію голови Опікунської ради селища про роботу ради, селищна рада відмічає , що склад Опікунської ради затверджується на І сесії кожного нового скликання та оновлюється в міру необхідності.

Станом на 25.09.2014 року до складу опікунської ради входять :

Голова Опікунської ради:

Колосовська Людмила Михайлівна          -           спеціаліст І категорії Новомаячківської

селищної ради

Секретар Опікунської ради :

Сичова Ганна Валеріївна                           -           спеціаліст І категорії з юридичних питань

селищної ради         

 Члени Опікунської ради  :

  Білоконська Лілія Миколаївна                 -          заступник директора Новомаячківської    

                                                                                  ЗОШ І-ІІІ ст.

  Батракова Марина Олександрівна           -          заступник директора Новомаячківської    

                                                                                  ЗОШ І-ІІ ст.

 

  Парфенюк Дар“я Миколаївна                  -           медична сестра  дільничної лікарні

 

Діяльність опікунської ради організовується згідно Положення про опікунську раду, затвердженого  рішенням виконавчого комітету № 8 від 24.02.2013 року.

Згідно цього положення  Опікунська рада попередньо розглядає матеріали про :

1.Підготовка документів та рекомендацій щодо встановлення та припинення опіки над неповнолітніми у віці до 15 років, які  залишилися без батьківського піклування, та над неповнолітніми особами, визнаними  судом недієздатними  внаслідок психічної  хвороби 2.Підготовка документів та рекомендацій щодо встановлення та припинення піклування над неповнолітніми віком від 15 до 18 років,  а також над особами, які за станом здоров’я не можуть самостійно захищати свої права.

3.Підготовка документів та рекомендацій щодо встановлення опіки над майном підопічної особи;

4.Підготовка документів та рекомендацій щодо розділу спадщини, належної неповнолітньому та вставлення над нею опіки;

5.Доцільність перегляду раніше прийнятого рішення виконкому про призначення            опікуна над особою та майном;

6.Повернення належного неповнолітнім або недієздатним особам майна , яким незаконно заволоділи рідні або сторонні особи;

7.Стан утримання та виховання неповнолітніх у сім’ях опікунів та виконання останніми покладених на них обов’язків опікунів.

9.Порушення у встановленому порядку питання :

-     про позбавлення батьків чи усиновителів, які ведуть аморальний спосіб життя і    негативно впливають на виховання неповнолітніх, прав на їх виховання ;

-     про відібрання неповнолітнього від батьків, якщо подальше перебування дитини в           сім»ї загрожує її життю, здоров’ю, правильному моральному вихованню;

-     про скасування акта усиновлення ( удочеріння );

-     про повернення батькам дітей особами, які удержують їх у себе без  законних на те          підстав ;

Крім того на своїх засіданнях опікунська рада розглядає і заслуховує інформацію про наслідки обстеження стану утримання, виховання, оздоровлення і медичного обслуговування підопічних у сім’ях опікунів  ( піклувальників ), про збереження і охорону належного підопічним майна, витрачання опікунами пенсій, державної допомоги, аліментів які одержують підопічні, надання їм пільг  встановлених законодавством.

                             НАПРЯМКИ ДІЯЛЬНОСТІ

І.    ОПІКУНСТВО

1.1. Облік дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування

Всього під опікою перебуває 7 дітей- сиріт та 8 дітей, позбавлених батьківського піклування. ( Додаток № 1).

      Основне завдання – забезпечення житлом та захист майнових та житлових прав.

1.2.Реєстр житла дітей, що перебувають під опікою. ( Додаток № 2).

1.3.Квартирний облік

      1.4.Робота з опікунами :

  1. Звіт про витрачання виплат на дитину ( пенсія , опікунські  )
  2. Складання актів матеріально – побутових умов проживання
  3. Оздоровлення дітей ( пропонуємо путівки )

 

Основною формою роботи Опікунської ради є її засідання.

У 2013 році проведено 10 засідань, з початку 2014 року проведено засідань  – 5 .

09.01.2013 року підготовлено висновок про доцільність позбавлення батьківських прав Попова Олександра Олександровича та Малишевої Інни Олександрівни  по відношенню до їх малолітніх  дітей – доньки Попової Катерини , 02.08.2007р.н.та сина Попова Івана, 26.07.2005 р.н. 

Рішенням Цюрупинського районного суду за позовом служби усправах дітей Цюрупинської РДА батьки позбавлені батьківських прав, діти за рішенням суду вилучені із сім’ї , виховуються у прийомній сім’ї.

20.03.2013 року підготовлено висновок про доцільність позбавлення батьківських прав

прав Федорченко Миколи Миколайовича по відношенню до його неповнолітніх дітей – сина Федорченко Миколи , 28.06.2000 р.н. та доньки Федорченко Віри, 29.06.1998 р.н.

На теперішній час місце перебування матері дітей не відоме. Діти протягом тривалого часу ( приблизно 9 років) проживають у м. Херсон у тітки Федорченко Ірини Миколаївни, яка  займається їх вихованням, контролює учбовий процес, піклується про здоров»я. Федорченко М.М.  має незадовільні матеріально – побутові умови проживання, за місцем його проживання немає умов для повноцінного розвитку дітей – відсутня окрема кімната, не обладнане робоче місце для приготування уроків, недостатньо місця для організації дозвілля дітей.

Рішенням Цюрупинського районного суду за позовом Федорченко Ірини Миколаївни батько позбавлений батьківських прав, діти виховуються тіткою у м. Херсон.

10.04.2013 року розглянуте питання про визначення способу участі у вихованні малолітнього Шахова Дмитра, 13.08.2011 р.н. його батька Шахова Сергія Миколайовича, який проживає окремо з колишньою дружиною Шаховою Наталією Олександрівною по вул. Леніна, 18.

Батьки дійшли згоди щодо спільного виховання дитини.

15.04.2013 року підготовлено висновок про доцільність позбавлення батьківських прав Куліковської Анни Михайлівни по відношенню до її неповнолітніх дітей - доньки Куліковської Валерії , 02.09.2005 р.н., доньки Куліковської Тетяни, 05.09.2006 р.н. та сина  Куліковського Костянтина , 04.05.2009 р.н. Батько перебував у місцях позбавлення волі.

До прийняття рішення суду діти були вилучені із сім’ї. В даний час мати померла, батько повернувся із місць позбавлення волі але дітей у сім’ю не забрав, діти виховуються у прийомній сім’ї.

08.05.2013р. підготовлено висновок про доцільність позбавлення батьківських прав Воронюк Владислава Миколайовича та Воронюк Людмили Анатоліївни по відношенню до їх малолітнього сина Воронюк Миколи , 04.09.2004 р.н

Рішенням Цюрупинського районного суду за позовом бабусі Воронюк Ольги Вільгельмівни  батьки позбавлені батьківських прав, дитина виховуються бабусею.

27.08.2013 року підготовлено висновок про доцільність позбавлення батьківських прав

 Карпенко Ірини Олександрівни по відношенню до її доньок – Литвиненко Світлани, 31.05.1999 р.н. та Литвиненко Анни, 31.05.1999 р.н. Батько дітей помер 05.05.2013 року.

Світлана та Анна протягом останніх кількох років фактично проживали зі своїм батьком  по вулиці Радянська, 34, а після його смерті проживають за тією ж адресою разом з бабусею Литвиненко Любов Григорівною, 18.08.1956 року народження та дідусем Литвиненко Віктором Івановичем, 29.07.1954 року народження.

Сім’я Карпенко І.О. проживає у власному будинку, який потребує ремонту та  складається з 2-х жилих кімнат. У будинку недостатньо спальних місць для дітей, не вистачає робочих місць для приготування уроків.

Карпенко І.О.  не працює, доглядає 5 молодших дітей, займається веденням домашнього господарства.

Рішенням Цюрупинського районного суду за позовом бабусі Литвиненко Любов Григорівнимати позбавлена батьківських прав, діти виховуються бабусею і дідусем.

14.01.2014 року підготовлено висновок шодо розв’язання спору щодо участі у вихованні малолітньої Савіної Таїсії Владиславівни, 25.02.2011 року народження  її батька Савіна В.О., діда Савіна О.Л. та бабусі Савіної С.Л.

Рішенням Цюрупинського районного суду визначено спосіб участі.

11.02.2014 року розглядалося питання про  виконання Іванкіним Олександром Сергійовичем обов’язків опікуна по відношенню до дитини – сироти Решетнікова Максима , 02.05.1998 р.н..

           15 березня 2013 року  адміністрацією школи І-ІІ ст. було надано подання до селищної ради в якому було зазначено : за час навчання Максим зарекомендував себе як безвідповідальний учень, домашні завдання не виконує, пропускає навчальні заняття без поважних причин. Класний керівник відвідувала хлопця вдома, спілкувалася з опікуном. Проте позитивних зрушень у поведінці хлопця не сталося. 05.04.2013 року з опікуном Іванкіним О.С.  була проведена профілактична робота. Його було письмово попереджено про кримінальну та адміністративну відповідальність за виховання дитини, правові наслідки неналежної участі в організації процесу навчання дитини та одержанню неї середньої освіти. Рекомендовано для подолання проблем дитини у навчанні та спілкуванні з однолітками  співпрацювати з шкільним психологом. Проведено профілактичну бесіду з Решетніковим М. щодо необхідності отримання освіти, майбутнього вибору професії, переваг здорового способу життя.

05.03.2014 року адміністрацією Новомаячківської ЗОШ І-ІІІ с. надано подання  стосовно Решетнікова Максима в якому вказано, що він недисциплінований учень, безвідповідальний, часто пропускає уроки без поважних причин. Про проблеми хлопця у навчанні класний керівник систематично повідомляє опікуна Іванкіна О.С., постійно підтримує з ним телефонний зв»язок. Проте опікун  не має належного впливу на хлопця. Хлопець дуже замкнений, важко йде на контакт, друзів серед однокласників не має.

В даний час хлопець навчається  у Цюрупинському професійному ліцеї , зауважень поки не надходило.

25.03.2014 року підготовлено висновок про доцільність позбавлення батьківських прав Рудого Андрія Івановича по відношенню до його малолітньої доньки Рудої Марини, 26.06.2001 р.н.

Батьки розлучені, мати подала позов до суду про позбавлення колишнього чоловіка батьківських прав

Протягом останнього року у вихованні старшої доньки  Марини не приймає участі, не дбає про неї, не спілкувалася в обсязі необхідному  для нормального розвитку,  не піклується про фізичний та духовний розвиток дівчини, її навчання, підготовку до самостійного життя, не відвідує  школу; не слідкує за здоров’ям , не забезпечує медичний догляд, лікування, матеріальної допомоги не надає

Рішенням Цюрупинського районного суду за позом матері Кондратенко Олени Георгіївни  батько позбавлений батьківських прав, дитина виховуються матір»ю.

Також надано висновок про доцільність позбавлення батьківських прав

Педан Анастасії Ігорівни по відношенню до її малолітніх дітей Педан Юлії, 24.09.2010 р.н. та Педан Микити, 23.04.2009 р.н.  Діти проживають з ріднею матері Голубчик  Оленою Олександрівною та її сім»єю.

           Мати дітей Педан Анастасія Ігорівна, 05.06.1989 року народження  з січня 2013 року залишила дітей на виховання родичів, до цього часу їх долею не цікавилася, не дбає про них, не спілкується в обсязі необхідному  для нормального розвитку, у вихованні дітей не приймає участі, не піклується про фізичний та духовний розвиток дітей,  підготовку до самостійного життя, не оформляє до дошкільного дитячого закладу; не слідкує за здоров’ям дитини, не забезпечує медичний догляд, лікування дітей; матеріальної допомоги не надає. Останнім часом  Педан Анастасія Ігорівна проживала              у м. Каховка, на даний час в смт. Нова Маячка, вулиця Одеська, 173.

Засідання суду призначено на 07.10.2014 року.

  На даний час органом опіки та піклування Новомаячківської селищної ради вивчаються матеріали про доцільність позбавлення батьківських прав Григорової Юлії Олександрівни та Чуча Олександра Вікторовича по відношенню до їх малолітньої доньки –  Чуча Оксани, 12.04.2011 р.н.

           Встановлено, що  за адресою: Херсонська область, Цюрупинський район, смт. Нова Маячка, вулиця Горького, 51  проживають Григорова Ю.О., її чоловік  Чуча Олександр Вікторович та їх малолітня донька Оксана

           Сім»я потрапила у поле зору опікунської ради в грудні 2013  року, коли сусіди поскаржилася  фахівцю Цюрупинського УПСЗН Крашеніній Т.В. на те, що батьMsoNormalки зловживають алкогольними напоями, не приділяють належної уваги вихованню дитини .

           16 грудня 2013 року сім»ю відвідали представники опікунської ради та спеціалісти ЦРЦ ССС ДМ, батьки були тверезі, зауважень до сім»ї не було. ( Акт додається ).

           Проте уже в лютому 2014року  ситуація змінилася. Під час інспектування 18 лютого 2014 року було встановлено факт зловживання батьками алкогольними напоями, застосування    батьком методів фізичного впливу по відношенню до матері. (Акт додається ).

             За результатами повторного відвідування 26 лютого 2014 року підтверджено факт зловживання батьками алкоголю. (Акт додається ) У стані сп»яніння батько агресивний,  на підставі чого в сім»ї часто виникають конфліктні ситуації між батьками.

            За рекомендацією опікунської ради, на засіданні виконкому 26 лютого 2014 року прийнято рішення про взяття сім»ї на облік, як такої  що опинилася в складних життєвих обставинах за кодом 03.( Рішення виконавчого комітету додається ).

            Комісія з представників селищної ради та ЦРЦ ССС ДМ відвідувала в серпні 2014 року сім»ю тричі ( Акти додаються ). Батьки письмово  попереджені про адміністративну та кримінальну відповідальність за ухиляння від виховання дитини, можливість позбавлення батьківських прав та вилучення дитини з сім»ї  у разі ускладнення ситуації.

            Григорова Ю.О. та Чуча О.В. перебувають на обліку ЦРЦССС ДМ як отримувачі послуг. Фахівцем із соціальної роботи Шаер – Кірнасовською Н.О. проводилися бесіди щодо переваг здорового способу життя, профілактики вживання алкоголю та його наслідків. Надавалися рекомендації  щодо ведення домашнього господарства, розподілу сімейного бюджету, планування грошових витрат з урахуванням потреб дитини, необхідності підтримки санітарно - гігієнічного стану помешкання, рекомендації щодо налагодження стосунків у сім»ї. Батькам роз’яснено права дитини та її право на повноцінний розвиток, догляд, харчування, їх попереджено про кримінальну та адміністративну відповідальність за утримання дитини.

           Проте, батьки не визнають спосіб життя своєї сім’ї як складні життєві обставини, що загрожують здоров»ю та життю дитини, не приділяють вихованню дитини належної уваги, не дбають про дитину, не спілкуються  нею в обсязі, необхідному для нормального розвитку, не забезпечують повноцінне харчування доньки.

Зазначені факти можна розцінювати як ухиляння Григорової Ю.О. та Чуча О.В. від виховання дитини,  свідоме нехтування ними своїми батьківськими обов’язками .

Документи для подачі у суд готуються службою у справах дітей Цюрупинської РДА.

Виходячи з вищевказаного, керуючись  ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», селищна рада

 

В И Р І Ш И Л А :

 

 

 

1.      Інформацію  голови Опікунської ради селища про роботу ради, взяти до відома.

 

2.      Контроль за виконанням рішення покласти на постійну депутатську комісію з питань медицини, охорони здоров’я, материнства , дитинства та соціального захисту населення.

 

 

 

Селищний голова                                                                    А.А. Костиря