Події

Проект UHBDP

 

       Нова Маячка – село з історією працьовитих людей. Здавна селище відоме як  картопляний край. Плодоовочевий ринок досить мінливий, але проблема з реалізацією продукції актуальна завжди. Саме тому пріоритетом нашої роботи є пошук конкурентних переваг для виробників нашого селища. Таким є співпраця з проектами міжнародної технічної допомоги, громадськими організаціями та державними установами.

        Вже більше року ми співпрацюємо з ГО «Земля Таврії», що є партнерською організацією Проекту UHBDP. Головна мета співпраці – підвищення добробуту дрібних та середніх господарств через збут плодоовочевої продукції.

        25 січня 2019 року в приміщенні селищної ради пройшов круглий стіл «Кооперація, як одна з успішних моделей реалізації товару», на якому були присутні фермери, одноосібники та закупівельники, що зацікавлені у прибутковому збуті своєї продукції.

Олександр Синюк, голова ГО «Земля Таврії» розповів про Проект UHBDP та його сервіси для плодоовочевих виробників. Навчання, тренінги, агротури, знижки по е-ваучеру, бізнес-калькулятор, гранти, консультації – все це безкоштовно можна отримати від Проекту (деталі на сайті https://uhbdp.org/ua/ ).

        Кооперація та агрегація – як, для кого і навіщо? Ці питання висвітлила Олександра Гармаш, менеджер міжпроектних програм Проекту UHBDP. Об’єднання – одна із форм прибуткової реалізації товару. Коли є можливість об’єднати товар в партію однорідної продукції та продати швидко і вигідно – чому не спробувати?! Питань як це зробити – багато, але для подальшого розвитку наших господарств треба докласти зусиль.

        Актуальне питання – оформлення «вільної зони». Олег Пасечник, представник фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби Херсонської області докладно розповів про фітосанітарні вимоги. «Вільна зона» - зона вільна від шкідників, бур’янів, хвороб. Наявність сертифікату, що підтверджує статус «вільної зони» одна з вимог при експорті продукції (Білорусь, Китай, Європа) та фітосанітарна вимога країн Європейського союзу (ЄС) та Євразійського економічного союзу (ЄЕС) Сертифікації підлягає поле та складське приміщення (якщо продукція там зберігається). Реєстр виробників продукції з сертифікатами буде доступний на сайті. До кожної культури свій перелік лабораторних аналізів та шкідників, а підтверджувати сертифікат треба щорічно.

Всі питання, що були висвітлені на круглому столі є досить актуальними для наших фермерів. Тож тих, хто шукає нову інформацію, нові канали збуту та шляхи розвитку свого господарства – запрошуємо до співпраці.

Дякуємо за співпрацю ГО «Земля Таврії» та Проект UHBDP. Анонс заходів:

13.02 – вебінар «Оформлення «вільної зони», як конкурентна перевага для фермера». Деталі тут: https://uhbdp.org/ua/teaching/webinars

23.02 – семінар «Промислова пасіка» за участю спікера-практика з Молдови (м. Херсон). Деталі тут: https://www.facebook.com/hgozt/

__.02 – робоча зустріч з консультантами проекту та агрономами в с.м.т Нова Маячка.

22.03 – Тоорговий форум «Ринкові можливості сезону 2019», с. Великі Копані. Деталі тут: http://hozt.tilda.ws/tforum2019