Події

Україна - НАТО

 5aa3a56b253adНовомаячківська бібліотека провела Круглий стіл: "Україна - НАТО": "за" чи "проти"». Нині тему України і НАТО активно обговорюють у суспільстві. Круглий стіл певною мірою допоможе юнацтву розширити свої знання  про невійськові ініціативи НАТО, зокрема у сфері інформаційної безпеки . Наша зустріч  дала можливість  аргументувати своє бачення, висловлювати власну думку, обстоювати її та переконувати. Під час заходу дали учням уявлення про НАТО як міжнародну організацію колективної безпеки та оборони, її мету на сучасному етапі та основні інституції; охарактеризувати відносини України із Північноатлантичним Альянсом; вчили учнів формувати та обстоювати власну думку.

Бібліотекарі розповіли, що після проголошення Акта про державну незалежність Україна вперше стала рівноправним суб'єктом міжнародних відносин. Після Всеукраїнського референдуму 5 грудня 1991 р. Верховна Рада звернулася із Заявою до парламентів і народів світу, в якій наголошувалося, що Україна відповідно до принципів ООН спрямовуватиме свою зовнішню політику на зміцнення миру і безпеки у світі, дотримуючись принципів міжнародного права. Нашу державу визнали усі члени ООН (186). Нині Україна підтримує активні дипломатичні відносини із 70 країнами світу, має своїх постійних представників у таких міжнародних організаціях, як ООН, ЮНЕСКО, МАГАТЕ. Ми є членом ОСБСЄ, Ради Європи, тісно співпрацюємо із міжнародними фінансовими організаціями. Якщо членство і співпраця з цими організаціями не викликає особливих розбіжностей у поглядах наших співгромадян, то ставлення до майбутнього членства в НАТО є досить суперечливим.

      Під час бесіди ми  спробували розібратися у цьому питанні і дати відповідь : «Чи потрібний Україні вступ до Альянсу сьогодні?». Колектив учасників   об'єднали у три  групи: «НАТО - "так"», «НАТО - "ні"», «Нейтралітет». В ході роботи користувалися різними джерелами інформації, і готували аргументи на захист власної точки зору. Під час її захисту присутніх запросили бути толерантними, критикувати не доповідача, а погляди, обов'язково аргументувати особисту позицію.

    Доповідачі виступили з інформацією про НАТО, надали інформацію про трансформацію  НАТО після «холодної  війни», про переломне значення для визначення позиції Альянсу після завершення «холодної війни», про зміни в призначенні Альянсу після проголошення нової Стратегічної концепції , проінформували про головні органи НАТО, про процедуру вступу, виступили з інформацією про етапи становлення відносин між Україною та НАТО, надали інформацію про основні напрямки співпраці України з НАТО.