Події

Невідомі герої

А, безсмертя не полине в небуття,

                                                         у вічності для нього є скрижалі…

         31 травня 2015 року під час проведення пошукових робіт у передмісті Малина Житомирської області було знайдено останки 70-ти солдат періоду Другої світової війни серед них виявився і наш земляк. В особистих речах було виявлено розпізнавальний знак, за яким і вдалося ідентифікувати особу загиблого воїна.

     4  Експерти столичного Музею історії України у Другій світовій війні встановили, що наш співвітчизник Турчин Микола Олексійович 1920 року народження, народився та проживав у селищі Нова Маячка та був призваний на строкову службу у 1939 році. Силами українського фонду пам’яті «Вертикаль» та головою Новомаячківської ради ветеранів  Аврумуцоє К.Т. були знайдені родичі загиблого – племінник Баран Анатолій Миколайович, який і повідомив про те, що в місті Нова Каховка проживає рідна сестра полеглого воїна – Турчина Марія Олексіївна 1927 року народження. Марія Олексіївна висловила бажання захоронити брата, там де мешкає вона, її родина, діти, правнуки. Тому 19 вересня 2015 року в місті Нова Каховка на військовому кладовищі відбулося урочисте перепоховання полеглого воїна. Віддали останню шану загиблому: керівники СПГ «Вертикаль» Жарко В. Г., військово-історичного клубу «Каховка» Обелець А. А., голова Новомаячківської селищної ради Костиря А. А. та голова Новомаячківської ради ветеранів Аврумуцоє К. Т.

       Костиря А. А. зазначив, що пошукова група займається благородною справою, адже не тільки заповнює пробіли в історії, а й увіковічнює ім’я визволителів.

           З метою вшанування пам’яті  нашого односельця родина полеглого солдата передала на зберігання до Новомаячківської селищної бібліотеки-музею виявлені при ньому особисті речі: каску, ніж-штик, сержантську ремінну пряжку, портупею РККА, ґудзики, патрон, бритву, дві монети, ручку від дерев’яної ложки, останки ножа, капсулу та копію паперової вкладки, яка містила інформацію про бійця.

           Багато на території Цюрупинського району пам’ятників невідомому солдату, їх імена давно відійшли у небуття та їхній подвиг ніколи не зітреться з етнічної пам’яті українського народу.

 

                                                               Завідуюча бібліотеки для

                                                                 дорослих Орешко Т. В.