Події

День пам'яті

                                                        Уклонімося героям!

    100 9158  В рамках регіонального бібліотечно-патріотичного проекту «Єдина країна - Единая страна» Новомаячківською бібліотекою  для дорослих і  бібліотекою для дітей проведено цикл заходів. З метою  вшанування  подвигу  українського  народу  у  Другій  світовій  війні,  увіковічнення  пам′яті  про  загиблих  воїнів  та  до  70-річчя  Перемоги  над  нацизмом. Для  учнів    10- В  класу  ЗОШ І –ІІІ ст. (вчитель  Нечепельський В. Ф, )  підготували годину пам'яті «Пам'ятати, щоб жити», а по її  закінченню   провели  майстер – клас із виготовлення маків памяті – символу цьогорічного дня Перемоги .  

     100 9168 Дітям розповіли про мак,  як символ пам 'яті в  Україні, учні дізналися коли вперше    використано  в  Україні  мак на  заходах, про дизайн  українського червоного  маку та  хто є автором символу. Також нагадали, що образ маку нерідко символізує козака, що героїчно загинув, боронячи Україну.  

      Бібліотекарі навчили учнів виготовляти квітку маку  за допомогою  кольорового паперу , ножиців, клею ,ниток та  любові. Виготовивши  власними руками квітку - маку – символ шани і пам'яті, школярі зробили свій маленький внесок у відзначення 70-річниці Перемоги. Завдяки вмінню бібліотекарів діти власноруч виготовили для себе нагрудні знаки памяті.  Тут у читальному залі бібліотеки учениці 10 – В класу стали справжніми майстрами з виготовлення символу та допомогли навчити молодших ( учнів 4 – Б класу , керівник Маковій Н. В.) створювати пам’ятні знаки. Це була спільна праця і пам'ять.

    100 9177  По закінченню майстер – класу, в малому залі БК, для працівників бюджетних організацій та старшокласників було проведено урок – реквієм «Уклонімося усім героям!».   Захід присвячений трагічним подіям Євромайдану та  героям Небесної Сотні.  Присутні віддали шану простим українцям, що стали учасниками  боротьби за незалежність України та згадали загиблих у Другій світовій війні.

      100 9201Завдяки спільним  зусиллям працівників БК , бібліотекарів та школярів захід пройшов успішно.

День пам’яті розпочався з  Гімну Небесної сотні «Плине кача». Учениця 9 – В класу Дукач Анна виконала символічну пісню «Мальви», а учень 10 – А класу Кононенко Євген виступив з авторською піснею «АТО». Пролунали вірші у виконанні голови ради ветеранів Нової Маячки Аврамуцоє Катерини  Тимофіївни (написаний нашою землячкою Наумовою - Ярошенко Оленою «Лист загиблого солдата»),  учениць 6-В класу Забари Владислави та Іваненко Анастасії .   «Діти війни» - танок (виконавиці школярки 6 – В кл.) , який змусив згадати , пам’ятати , не забувати … Завершився захід виконанням Гімну Євромайдану  ( учениці 6- В класу,керівник Забара Т. С.) . В знак памяті всі присутні  отримали квітку  маку, виготовлену на майстер - класі учнями 4-Б та 10 – В класів.

       Година– реквієм, приурочена памяті героям України стала болючим нагадуванням про ціну  свободи та незалежності.