Події

Краєзнавство

 

           Знання рідного краю – наша сила і велич Батьківщини!

100 9265Завдяки спільним зусиллям бібліотекарів Новомаячківської бібліотеки та  вчителя географії Чернової Л. Г. 14 травня було організовано та проведено краєзнавчий турнір «Стежками батьківщини». Захід було втілено в життя на прохання Новомаячківської ради ветеранів та  ініціативи ради музею бойової слави ЦДЮТ з нагоди  70 річчя Перемоги.

Турнір відбувся  в актовій залі школи. В конкурсі прийняли участь три команди  «Дивоцвіт», «Хоробрі серця», «Краєзнавці», які були сформовані з учнів 9-х класів. Конкурсантів оцінювало почесне журі: голова журі – Пісковцова Ірина Іванівна – секретар селищної ради; члени журі: Аврамуцоє Катерина Тимофіївна – голова  ради ветеранів Нової Маячки, Турка Тетяна Іванівна  – вчитель історії.

Змагання складалися з 4 турів. В першому конкурсі  команди мали змогу представити себе і  проявили свої творчі здібності,  читаючи  реп та  авторські вірші присвячені Херсонщині.100 9280

Історія Херсонщини багата на події, тому другий тур безпосередньо присвятили  історичному  минулому.  Хочеться  відмітити велику  активність  та  гарні  знання  школярів.  Попередньо команди отримали домашнє завдання, за умовами конкурсу вони мали підготувати презентацію на тему «Історія селища». Історія у селища одна, але кожна команда подала її зі своєї точки зору, застосувавши оригінальні підходи, відбираючи  найголовнішу та найцікавішу інформацію.

Наступний  тур –  «Багатоликий світ херсонської  природи»  продемонстрував високий  рівень  знань учасників,  дав змогу кожному  випробувати свої  сили та здобути   переможні  бали  для своєї команди. Школярі раділи перемогам та  засмучувалися під час поразок, але всім без винятку було цікаво.

Сучасне  екологічне становище спонукало організаторів виділити окремим завданням для учасників  підготування презентації  по покращенню благоустрою нашого селища. У своїх роботах учні проявили любов до рідного селища та до людей, що його населяють. Розробляючи комплекс заходів, які б допомогли розвивати інфраструктуру Нової Маячки, учасники  врахували потреби всіх прошарків населення. Журі відмітило, що молодь турбується про свою батьківщину і ставить за мету для себе зробити його багатшим, красивішим, культурнішим.

Щедра  талантами  Херсонська  земля, тому останній тур присвятили видатним постатям Херсонщини.100 9283

Доки журі підводило підсумки та визначало найкращих краєзнавців, у виконанні учасників турніру пролунали пісні про Україну.

В приємній та затишній  атмосфері захід пройшов весело  та  цікаво. Команди чесно виборювали звання найкращих, але переможцями стала команда  «Краєзнавці» ( учні 9-В класу), яка була нагороджена почесним «Дипломом». Не залишилося журі байдужим й          до виступів команд «Дивоцвіт» і «Хоробрі серця», відзначивши їх «Подяками» за активну участь у краєзнавчому турнірі.

Цей  турнір  дав  змогу  читачам не тільки ближче познайомитися  з історичним минулим  рідного краю,  а й навчив використовувати краєзнавчі матеріали.                       


   Зав. Новомаячківської бібліотеки для дітей Дроздова Т. С.

   Зав. Новомаячківської бібліотеки для дорослих Орешко Т. В.