Новини


ОХОРОНА ЛІСУ

 

Ліси України — це «зелене золото» молодої держави. Вони є джерелом цінної промислової сировини, продуктів харчування, стабілізуючим фактором навколишнього природного середовища. Для примноження цього національного багатства необхідно істотно підвищити продуктивність лісів, їх охорону та захист.

Порушення лісового законодавства тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно з законодавством України.

Відповідальність за порушення лісового законодавства несуть особи, винні у: незаконному вирубуванні та пошкодженні дерев і чагарників; знищенні або пошкодженні лісу внаслідок підпалу або недбалого поводження з вогнем;

Самовільні рубання деревини на сьогодні є однією з найважливіших проблем лісового господарства. Вони призводять до низки негативних соціальних, економічних і екологічних наслідків та безпосередньо впливають на добробут місцевого населення.

Працівники лісового господарства здійснюють щоденний контроль за охороною та збереженням лісів, безпосередньо виявляють лісопорушення та складають відповідні документи для притягнення правопорушників до відповідальності, в т.ч. і до матеріальної.

Згідно Кримінального кодексу України (ст..246) незаконна рубка карається штрафом від п’ятдесяти до ста неоподаткованих мінімумів доходів громадян (850 - 1700 грн.) або арештом на строк до шести місяців, або обмеження волі до трьох років.

Відповідно до КУпАП незаконна рубка карається штрафом від п’яти до десяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян (85 - 170 грн.).

Окремо нараховуються збитки за кожне знищене дерево від 66 до 5000 грн., в залежності від діаметру пенька.

Отже, перед тим як іти до лісу самовільно заготовляти «дрова», добре поміркуйте, що Вам буде дешевше коштувати - придбати їх законно чи сплачувати штраф та збитки, до того ж лісопродукцію у Вас конфіскують.

 

Лісничий Новомаячківського л-ва Білоконський В.П.